Loading...

 

O nasShanghai Chinese Restaurant

Pochodzenie kaczki po pekińsku sięga około 600 lat wstecz, do Dynastii Ming. Tak jak kucharze ze wszystkich stron Chin zjeżdżali do Pekinu, by gotować dla Cesarza, tak i w Szczecinie zawitali najlepsi kucharze z Mandarin Oriental Group, by gotować dla naszych gości. Kucharze, wyselekcjonowani przez Chińskiego Mistrza Pon Han, który związał się wieloletnią współpracą prawdopodobnie z najstarszym i najbardziej prestiżowym hotelem z całej sieci. Każdy z nich specjalizujący się w innej sztuce kulinarnej pokaże naszym gościom przekrój swoich umiejętności, by podbić wszystkie serca gamą kolorów, smaków i aromatów. Zapraszamy na eksplozję smaków niespotykaną dotąd w Polsce. Mieszanka tradycji i nowoczesności tylko w Restauracji Shanghai Szczecin.

Serdecznie zapraszamy,
Anita Agnihotri i Mariusz Łuszczewski

Zapraszamy na eksplozję smaków niespotykaną dotąd w Polsce

Mieszanka tradycji i nowoczesności tylko w Restauracji Shanghai Szczecin

 

Kuchnia


Kuchnia chińska, której początki sięgają kilku tysięcy lat wstecz, jest najstarszą i najdoskonalszą w swej formie sztuką kulinarną. To z niej swoje inspiracje czerpały i nadal czerpią kraje azjatyckie. Podzielona na pięć głównych nurtów, które odpowiadają poszczególnym częściom Chin, czerpiąc największe skarby z podlegających sobie obszarów, dostosowując potrawy pod względem składników oraz sposobu ich przyrządzania do panującej aury i samopoczucia konsumenta.

Północ, słynąca z bułek na parze czy wspaniałej i delikatnej kaczki pekińskiej, południe, wraz ze swoją mnogością pierogów dim sum oraz całą gamą ryb i owoców morza, pokazują jak różnorodna jest kultura Chin. Uzupełnieniem jest zachodnia część z Syczuanem w roli głównej gdzie dominują pikantne przyprawy, które dopełniają smak wieprzowiny i wołowiny, natomiast we wschodniej część kraju gdzie przedstawicielem jest nowoczesny Shanghai dominuje słodko-kwaśny smak potraw, a świeże ryby i owoce morza odkryjemy na każdym rogu.

Ryż, który odgrywa ważną rolę w diecie każdego mieszkańca Kraju Środka, nie jest jego głównym punktem, a jedynie komponentem, równoważącym wszystkie składniki zawarte w posiłku.

Serdecznie zapraszamy,
Anita Agnihotri i Mariusz Łuszczewski

Kuchnia chińska, której początki sięgają kilku tysięcy lat wstecz, jest najstarszą i najdoskonalszą w swej formie sztuką kulinarną. To z niej swoje inspiracje czerpały i nadal czerpią kraje azjatyckie.


 

Galeria

 

Kontakt

Kontakt / Rezerwacje


Adres

Shanghai Chinese Restaurant
Rynek Sienny 4 (podzamcze)
70-542 Szczecin
PolskaKontakt

Telefon: 91 433 10 33
Rezerwacje: shanghai@shanghairestaurant.pl

Znajdz na mapie